scorecardresearch

İNGİLTERE'DE 1 HAFTADIR YOĞUN BAKIM'DA TEDAVİ GÖREN BİNNAZ USLU, AMBULANS UÇAKLA ANKARA'YA GETİRİLDİ

1.475 izlenme
Kategori Spor
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Avrupa Takımlar Şampiyonası'na katılmak için gittiği İngiltere'de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve 8 gündür yoğun bakımda tutulan milli atlet Binnaz Uslu bugün ambulans uçakla Ankara'ya getirildi.
Türkiye Atletizm Federasyonu Avrupa Takımlar Şampiyonası için gittiği İngiltere'nin Newcastle kentinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve 8 gündür Kraliçe Elizabeth Hastanesi'nde yoğun bakımda olan Binnaz Uslu, burada 3.5 saat süren bir ameliyat geçirmişti. Dün uyandırılan ve solunum destek cihazından çıkartılan Uslu, bugün ambulans uçakla Ankara'ya getirildi. Mili atlet Uslu'yu taşıyan ambulans uçak saat 15.30'da Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Havalimanı'na indi.
Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, Milli Atletimiz Binnaz Uslu, Ayın 21'in karın ağrısı, yüksek ateş ve bulantı nedeniyle karında iltihaplanma, periton tanısıyla hasta gözlem altına alındı. İngiltere'de laporoskopi ve açık ameliyat gerçekleştirildi. Antibiyotik tedavisinden sonra 7-8 günlük süreçte yoğun bakım takibi oldu. Dün sabahtan itibaren hemen hemen bütün bulguları normal seviyeye geldi. Yaşam destek makinelerinden ayrıştırıldı. Antibiyotik tedavisi devam ediyor. Şu an çok mutluyuz iyi durumda. Şu anda hastayı Ankara Yıldırım Beyazıt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne alacağız. Orada normale döndükten sonra pistlere ailesine göndereceğiz şeklinde konuştu.
Coşkun, Allah'a böyle bir sporcumuzu bize bağışladığı için şükür ediyoruz. İngiltere'den huzurla memleketimize döndük dedi.
BU RAHATSIZLIĞI DOPİNGLE İLİŞKİLENDİRMEK YANLIŞ OLUR
Bir gazetecinin Yazılı medyada dopingli olduğuna dair yönelik sorusu üzerine Coşkun, Bu rahatsızlığı dopingle ilişkilendirmek yanlış olur. Biz doktor olarak elimizde kanıt olmadan konuşamayız. Sporcumuz yarışmaya katılmış da değil. Avrupa Takımlar Şampiyonası zaten sporcumuzun klasının altında. Zaten daha önce gerekli numuneler alınmış cevabını verdi.
Binnaz Uslu'nun Ablası Yeliz Aslan da, Çok mutluyuz, gururluyuz. Sağlık Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum diye konuştu.
Etiketler